fbpx

МИХАИЛ МИШУСТИН – БИОГРАФИЈА РУСКОГ ПРЕМИЈЕРА (други део)

16/09/2020
Аутор :
Анализе/Биографије
СЛУЖБЕНИК ДРЖАВЕ Према непотврђеним изворима, блиским кабинету председника Руске Федерације, као и на основу навода из „кремаљских кулоара“, постоји теза да се Михаил Мишустин одазвао позиву ондашњег председника Русије, Бориса Јељцина, те да је ступио у „државну службу“, само под условом према коме Јељцину не било дозвољено да преиспитује поступке из надлежности које су му […]
Сазнајте више

МИХАИЛ МИШУСТИН – БИОГРАФИЈА РУСКОГ ПРЕМИЈЕРА

24/04/2020
Аутор :
Анализе/Биографије
„Небо се заледило…“, била је реакција новинског уредника Павела Гусева у сензационалном наслову чланка објављеног у штампаном издању дневног листа медијске куће „МК“, односно „Московский комсомолец“ од 16. јануара 2020. године, где је запањеним читаоцима, али и Urbi et Orbi саопштена информација публикована дан раније да је дугогодишњи председник Владе Руске Федерације (Председа́тель Прави́тельства Росси́йской […]
Сазнајте више

ЏЕРЕМИ КОРБИН – НАДА ИЛИ ИЛУЗИЈА САВРЕМЕНЕ БРИТАНСКЕ ЛЕВИЦЕ

11/02/2019
Аутор :
Анализе/Политичке биографије
Још 1999. године, Корбин је изјавио да „косовска криза“ и оптужбе против Србије представљају „лажан геноцид и исфабриковану представу“, да би 2004. године у говору у Парламенту, у потпуности негирао тзв. „српске злочине на Космету“, где је поновио ставове новинара Џона Пилџера „...о огромном, ненадокнадивом броју изгубљених људских живота које је однела \'хуманитарна\' мисија на Косову, под патронатом НАТО-пакта и САД, уз свесрдну помоћ Велике Британије ... када су без икаквог права и одобрења Уједињених нација напали територију једне суверене земље, како би одбранили оне који су ту земљу покушали да распарчају и униште. После тога, кривце су прогласили жртвама, а Србе, који су праве жртве тог злочина, назвали геноцидним народом...“. Са говорнице у Парламенту, Корбин је даље нагласио да би: „...сваком разумном и моралном човеку морало да буде јасно да се геноцид никада није догодио на Косову, и да су НАТО-пакт и Сједињене Америчке Државе своју акцију оправдавали ноторним лажима...“. Слободана Милошевића, који је био председник Савезне Републике Југославије 1999. године, окарактерисао је као „жртву америчке империјалистичке политике“.
Сазнајте више

БОРИС ЏОНСОН; ОМИЉЕНИ НЕГАТИВАЦ БРИТАНСКЕ ПОЛИТИКЕ

06/01/2019
Аутор :
Анализе/Политичке биографије
Блиски односи са председником Турске, Реџепом Тајипом Ердоаном (Recep Tayyip Erdoğan), загонетне релације са Русијом и чврст „загрљај са Трамповом администрацијом“, можда пре указују на визију Бориса Џонсона о потреби обнове мултиполарног света, где би Велика Британија, заиста, наново, макар и делимично изградила своје „господство на океанима“, при чему би постојање Европске уније, са својим нормама и недефинисаним интересима, као и чланство Британије у истој, представљало само бреме „непотребног терета“, у реализацији „опробаног, али од 1990. године, „запуштеног рецепта британског „надзора“ над целом планетом у новој ери „равнотеже сила“, тј. политичке платформе и стратегије „зачете“ у „тјудоровској епоси“, а утемељене након Рестаурације из 1660. године. Можда је Борис Џонсон један од протагониста, никада уобличене, „нове доктрине“, према којој Вашингтон, Москва и Лондон имају само једног, недостижног такмаца – оног на Далеком Истоку… који све ближи…
Сазнајте више

БОРИС ЏОНСОН; ОМИЉЕНИ НЕГАТИВАЦ БРИТАНСКЕ ПОЛИТИКЕ

17/12/2018
Аутор :
Анализе/Политичке биографије
Васпитаван у породици, где су његови родитељи баштинили либерално-конзервативне и либерално-демократске идеје са израженим постмодернистичким схватањима о природи човека, човечанства и живота у целини; одрастао са браћом и сестром, који су од најранијег доба неговали либерално-демократске и лево-либералне протоглобалистичке философске доктрине; од школских и студентских дана окружен социјалним сталежом са конзервативним погледима у политичким и друштвеним интеракцијама и платформама савремене збиље; ожењен са супругама, чије карактере детерминишу крајња лево-либерална, па чак и левичарска убеђења; живео у заједницама и срединама, где су доминантно учешће, у укупном уделу становништва имали колективитети са неомарксистичким, „троцкистичким“, лево-либералним, а у свему постмодернистичким ставовима, идејама и системима перцепције друштва у целини, Борис Џонсон усвојио је специфичну свест о политичким, духовним и културолошким процесима и стањима који су се одвијали (и још увек се одвијају) у Великој Британији на крају претходног и у првим деценијама садашњег миленијума.
Сазнајте више
Страна 1 од 4